Skip to content

Peaaegu kaotsi läinud Kung Fu tehnoloogia

  • 2 min read
  • Mõisted

Hea tehnoloogia suurendab sooritust sellisel määral, et kõrvaltvaatajale tundub see nagu usukumatu maagia. Tehnoloogia peab olema kasulik, realistlik ja loodusseadustega kooskõlas, see ei ole uhuu.

Seadmete tehnoloogine edasiminek väljendub hästi selles, kuidas paarikümne aasta jooksul on arenenud telefonid. Kui võrdleme omaaegset ketasvalimisega telefoni ja kaasaegset mobiiltelefoni, siis on nende tehnoloogiate erinevus väga ilmne. Seadmete kasutamise põhiotstarve aga ikkagi sama.

Meenutuseks, eelmise sajandi 80’ndate tüüpiline telefon oli selline.

Kui lähme inimkeha tehnoloogiate juurde, läheb asi keerulisemaks. Kuna me tihti ei viitsi oma keha lihtsate harjutustega arendada ja loome iidolkujusid ning otsime üleloomulikke tehnikaid, mida meile ka sageli suure raha eest pakutakse. Võitlustehnikaid ja kähmlust, mida demonstreeritakse Kung Fu filmides, enamasti aga pärismaailmas ei eksisteeri.

Ummiktee vältimiseks tuleks hinnata, kas:

  1. Meie valitud tehnoloogiat saab ka päriselt soovitud eesmärgi parandamiseks kasutada?
  2. Kas seda antakse edasi viisil, et seda on võimalik mõista, harjutada ja omandada?
  3. On see realistlik ja loodusseadustega kooskõlas?
  4. Kas see on meie tervisele ohutu, milline on selle mõju energeetikale ja mõistustele?

Ida ja Lääne võitluskunstides olid taolised päristehnoloogiad olemas, kuid tulirelvade tuleku ning elutingimuste paranemisega on need tänaseks läinud enam kaotsi. Nii on juhtunud eriti läänes, kus esivanemate osuksutele ei pöörata enamasti tähelepanu. Kuid ka Idas, kus näiteks 19. saj Taiping ülestõus ning sellele järgnenud segused aga ka hilisem Mao Zedongi proletaarne kultuurirevolutsioon on mõjunud Kung Fu teadmistele hävitavalt.

Tallinna Kung Fu grupis praktiseerime muistsete meistrite kehaarendamise tehnoloogiaid läbi 6. põhielemendi süsteemi ja Nei Gong tehnoloogia. See on universaalne ja küllalt lihtne harjutuste kompleks, kus meie bioloogilised eksistentsi põhilisi komponente (nagu keha, hingamine, teadvus ja energia/vägi) arendatakse aste astmelt progresseeruvate harjutuste kaudu. Nende harjutuste positiivne tulemus väljendub nii meie poolt praktiseeritavas võitluskunstis kui ka igapäevaelus.

Tule proovi, kaotada ei ole midagi !