Skip to content

Peaaegu kaotsi läinud Kung Fu tehnoloogia

  • 2 min read
  • Mõisted

Hea tehnoloogia suurendab sooritust sellisel määral, et kõrvaltvaatajale tundub see usukumatu maagia. Tehnoloogia peab olema kasulik, realistlik ja loodusseadustega kooskõlas, see ei ole uhuu.

Seadmete tehnoloogine edasiminek väljendub hästi selles, kuidas paarikümne aasta jooksul on näiteks arenenud telefonid. Kui võrdleme omaaegset ketasvalimisega telefoni ja kaasaegset mobiiltelefoni, siis on nende tehnoloogiate erinevus väga ilmne. Seadmete kasutamise põhiotstarve aga ikkagi sama.

Meenutuseks, eelmise sajandi 80’ndate tüüpiline telefon oli selline.

Kui lähme inimkeha tehnoloogiate juurde, läheb asi keerulisemaks. Kuna me sageli ei viitsi oma keha lihtsate harjutustega arendada, siis loome iidolkujusid ja otsime üleloomulikke võlutehnikaid, mida meile ka sageli suure raha eest pakutakse. Võitlustehnikaid ja kähmlust, mida demonstreeritakse Kung Fu filmides, enamasti aga pärismaailmas ei eksisteeri.

Ummiktee vältimiseks tuleks hinnata, kas:

  1. Meie valitud tehnoloogiat saab päriselt kasutada soovitud eesmärgi parandamiseks?
  2. Seda antakse edasi viisil, et seda on võimalik mõista, harjutada ja omandada?
  3. See on realistlik ja loodusseadustega kooskõlas?
  4. See on tervisele ohutu, milline on selle mõju meie energeetilisele kehale ja mõistustele?

Ida ja Lääne võitluskunstides olid taolised päristehnoloogiad olemas, kuid tulirelvade tuleku ning elutingimuste paranemisega on need teadmised läinud aegade jooksul järjest enam kaotsi. See on toiminud eriti läänes, kuid ka Idas. Kus näiteks 19. saj Taiping ülestõus ning sellele järgnenud segused aga ka hilisem Mao Zedongi suur proletaarne kultuurirevolutsioon, on mõjunud varasemale Kung Fu teadmistele hävitavalt.

Tallinna IWKA grupis praktiseerime muistsete Kung Fu meistrite keha arendamise tehnoloogiaid läbi 6. põhielemendi süsteemi. See on universaalne ja küllalt lihtne harjutuste kompleks, kus meie bioloogilised eksistentsi põhilisi komponente (nagu keha, hingamine, teadvus ja energia/vägi) arendatakse aste astmelt progresseeruvate harjutuste kaudu. Nende harjutuste positiivne tulemus väljendub meie poolt praktiseeritavas võitluskunstis aga ka igapäeva elus.

Tule proovi, kaotada ei ole midagi !