Kui otsid sportlikku ja arendavat tegevust, mida koos isa, poja või tütrega korrapäraselt teha, siis minu kogemuse järgi on Wing Tjun sobilik lapsele alates 12 eluaastast. Olen 48 aastane mees ja oma lastega Wing Tjuni harrastanud kuus aastat, alates poja 11-aastasest vanusest ja tütre 13-aastasest vanusest kaks korda nädalas ning see on kindlasti kasulikult investeeritud aeg.
Traditsiooniliselt harjutati võitluskunste rüütli- (või aadli) perekondade ringis, kus perepea andis oma oskused lastele, mõnikord ka lähimatele sugulastele, edasi. Neid oskusi ei jagatud väljapoole, kuna taolised oskused võimaldasid perekonnal jääda tolleagsetes keerulistes oludes ellu ja tõusta ühiskonna hierarhias kõrgemale.
Isa seisukohalt mõtlen tihti, et mis on need oskused, väärtused ja suhtumine, mille lastele ellu kaasa annan ning see treening on võimalus lastega koos olla, midagi aktiivselt teha, õppida midagi uut nii et ka endal on huvitav, anda lapsele arusaamine inimvõimete piiridest, osavusest, arusaamine jõuga ja võimuga kaasaskäivast vastutusest. Sellest rääkimata, et mu tütrel on nüüd põhilised oskused otsustavalt käituda ka ebameeldivate tüüpidega. Samuti hoiab see vähemalt natuke lapsi eemal ekraanidest ja tutvustab ühe suure rahva ajalugu ja vabadusvõitlust rõhujate vastu Kung Fu abil.