Skip to content

Talvehooaja lõpetamine

  • 2 min read
  • Meist

Pühapäeval (28.05) tähistasime pubis Pööbel piduliku seminariga 2022-2023 talvehooaja lõppu. Kuulasime Jaani sisukat ettekannet (koos väikese demoga) sisemiste võitluskunstide jõumehhaanikast ning Steni esitlust Yim Wing Chuni legendist ja selle ajaloolisest kontekstist, arutlesime Wing Chuni ja teiste päevakohaste teemade üle. Oli väga tore ja sisukas õhtu, suur tänu kõigile kes sellel osalesid!

Suvehooajal harjutame teisipäeviti Stroomi rannas ja neljapäeviti Marja 7. saalis: link asukohale.

Möödunud talvehooaeg, mis kestis septembri algusest kuni mai lõpuni, oli Tallinn Kung Fu grupile väga edukas. See oli sümboolselt nagu “tärkav kevad” (Wing Chun Kuen tähendab tõlkes Tärkava Kevade Rusikas), kui peale Covid pandeemia piiranguid sai jälle täie hooga harjutada.

Lisaks toimusid talvehooajal muutused meie peamise koostööpartneri IWKA (Internal Wisdom and Knowledge Association) katuseorganisatsioonis. Nimelt kolis suurmeister Sergio Pascal Iadarola oma Wing Tjuni ja Taichi peakorteri Hong Kongist Madierale ja nimetas selle IWKA Kung Fu Kooliks (Schools of Kung Fu). Kus lisaks lisaks eelnimetatud süsteemidele, saab tuntud meistrite juhendamisel harjutada ka teisi traditsioonilisi võitluskunste nagu Emei Zhe Zhuang, Bagua Zhang, Weng Chun jt. Täpsemalt vaata siit.

Tallinn Kung Fu grupis keskendume endiselt IWKA Wing Tjuni Kung Fu harjutamisele, koos asjakohase relvatreeninguga. Sest ajalooliste allikate kohaselt algab traditsiooniline võitluskunst ennekõike ikka relvatreeningust, selle põhinevad ka Wing Chuni tehnikad ja printsiibid.

Meie eesmärk on läbi võitluskunstide arendada keha, teadvust, sisemist energiat ja jõudu. Selle tõttu kasutame harjutustel relvade mulaaže, harjutused on progresseeruvad, kõigile jõukohased ja ohutud. Boonusena omandame sisemine rahu ja enesekaitse oskuse.