Skip to content
Trüki

Lühike sissejuhatus

Meie WIng Chun programm on Tallinna Kung Fu grupi ca. 15. aastase treengingkogemuse kokkuvõte. See on jagatud kolme õpilase tasemeprogrammi, millest iga läbimine võtab umbes aasta. Seda muidugi juhul, kui regulaarselt trennis käija. Õpime iseenda jaoks ja selle tõttu meil ei ole erivärvi treeningsärke, tasemetähiseid või -vöösid.

Programmi aluseks on kolm põhivormi, millest Siu Nim Tao on algaja vorm, Chum Kiu kesktase ja Biu Tze edasijõudnule. Lisaks kasutame kahte abivormi, milleks on Saam Chin ja Song Kung ja palju erinevaid abistavaid harjutusi ning palju muud põnevat. Edasi tulevad juba parktiku tasemed, kus harjutame pikka Siu Lin Tau vormi, kel huvi võib omandada Wing Chuni puunuku ja relvade vormid. Praktiku tasemel oleme omandanud Wing Chuni baastehonloogiad, rakendame seda oma igapäevaelus ja oskame seda ka kriisisituatsioonis tõhusalt kasutada.

Algajad alustavad kohe Wing Chun spetsiifilise ChiSau (või kleepuvate käte) programmiga. See eeldab eelnevat keha, mõistuse ja teadvuse treeningut. Ennekõike selleks, et õieti hingata, rahustada teadvus, vabaneda ebavajalikest pingetest ja omandada kleepumiseks vajalik liigeste tehnoloogia (ussikeha) ja tasakaal (juur).

Keha ja meelte rahustamiseks ja energeetilise potentsiaali tõstmiseks teeme Wing Chun spetsiifilist Chi Kung harjutusi.

Harjutamismetoodika põhineb VORM – TÄHENDUS – PRINTSIIP – PRAKTIKA – KUNST progressioonil. Harjutame kerges ja keskmises kontaktis, kõigile jõukohasel viisil. Harjutamisel kasutame erinevaid fookusmati- ja paarisdrille ning ka mõõduka kontaktiga vabaharjutusi. Harjutame viite tüüpi käelööke (rusikas, käeserv, küünarnukk, sõrmed, ranne), kolme tüüpi jalalööke (tald, päkk, põlv), liigeste manipulatsioone ja mahatõmbamist/heitmist. Käime läbi põhilised enesekaitse situatsioonid. Harjutamise metoodika kohta on võimalik rohkem lugeda siit: Wing Chun Kuen – Wing Chun Tallinn (wingtjun.ee)

Relvatreening algab kohe ja läbib kogu treeningprogrammi. Põhilised relvad, mida harjutame on nuga, ühekäemõõk (või machete), kaigas (või oda) ja tekpi. Sellele lisaks harjutame väikest karambit nimelist küünisnuga ja improviseeritud relvi, nagu kubotan, pearätt jt. Wing Chun’i võitlustehnoloogia baas on lihtne ja praktiline. Selle universaalseid printsiipe saab kohandada peaaegu kõigele, mida saame võtta kätte ja kasutada löömiseks, torkimiseks või sidumiseks.

Aastate pikkuse Wing Chun süsteemide uuringu ja praktilise treeningu kogemuse alusel oleme veendund, et Wing Chun oli algselt relvadel põhinev salaühingute sissivõitluse kunst. Mis 19. sajandi lõpust muutus üha enam rusikatehnikate süsteemiks. Selle muutusega kadus ka osa WIng Chun’i tehnoloogiast, mida püüame oma treeningutel taastada.