Sifu Linas Raišys sündis 1966. aastal. Ta alustas võitluskunstide harjutamist 15-aastasena, õppides karated ja enesekaitset armee langevarjurite instruktorilt. Veel tegeles ta džuudoga sambotšempioni ja treeneri Sergei Turini juures ja harjutas Kyokushin karated sensei Alvydas Unčiūra juhtimisel. Alates 1987. aastast õppis ta wu-shu’d instruktori Rolandas Grieblikase juures. Sifu Linase kiindumus võitluskunstide vastu, tema pidev püüd leida endale kõige sobivam võitluskunst ja kirg saada selle meistriks, viis ta Wing Chun kung fu juurde.
Tollel ajal oli Linas vaimustatud näitlejast ja võitluskunsti meistrist Bruce Lee’st, kelle alusstiil oli Wing Chuni. Just Bruce Lee tõi laiema publiku ette fakti, et hiina võitluskunstid ei ole üksnes enesekaitsesüsteemid vaid konfutsianismi- ja budismi filosoofial põhinevad, terviklikud isikuarengu teed. 1988. aastast hakkas Sifu Linas Raišys otsima koolitusmaterjale Wing Chuni kohta, ta suhtles V. Martinovasega, karate must vöö, Kaunase pantomiimiteatri näitleja, kes kolis Moskvasse, et rajada ametlik Vietnami Wing Chuni föderatsioon. 1992. aastal osales Sifu Linas kümnepäevasel seminaril Krimmis, mida juhtis wu-shu ja ciguni treeningkeskus „C anxe“, kus õppis Bagua Zhang (kompleksi „muistse käe 8 alustõde“) ning taqi ja ciguni aluseid.
1996. aastast hakkas Sifu Linas Raišys populariseerima ja edendama Wing Chuni kung fu’d Leedus, Jonava linnas. Ta organiseeris oma esimese regulaarselt koos käiva Wing Chuni grupi, kus treenis hulk kung fu huvilisi. 1997. kohtas Sifu Linas Raišys Poola Wing Chuni eestvedajat Sifu Joseph Shargut Vilniuses, sooritas tema juures eksami ja sai Wing Chuni kung fu treeneritunnistuse. Ta suhtles teiste Leedu idamaiste võitluskunstide entusiastidega, eesmärgiga edendada Wing Chuni kung fu’d ja propageerida seda suurepärast võitluskunsti Leedus. Sifu Linas kohtas siis Rytis Jakaitist, kes 1982. aastal asutas Vilniuses ühe esimese Wing Chun klubi. Sifu Linas Raišys on Rytis Jakaitisele väga tänulik abi ja informatsiooni eest, Wing Chuni teerajajatest Leedus ja väljapaistvate Wing Chuni meistrite kohta maailmas. Sama aasta augustis registreeris Sifu Linas Raišys oma Wing Chun klubi Jonava linnas.
1998. aastal osales Sifu Linas Raišys Leung Ting Wing Tsun kursustel ja seminaridel ning kohtus IWTO (International Wing Tsun Organization – Dr Leung Ting rajatud Ip Man Wing Chuni organisatsioon) asutaja Dr. Leung Tingiga Varssavis. Sifu Linas Raišys nimetati Leung Ting Wing Tsun’i peatreeneriks Leedus. Ta juhtis treeninguid EEWTO (IWTO Leedu alamorganisatsioon) Wing Tsun kung fu organisatsioonis ja käis oma õpilastega regulaarselt IWTO Wing Tsun’i kursustel Poolas ja Ungaris. 2001. aastal andis IWTO rajaja Dr. Leung Ting Sifu Linas Raišysisele Wing Tsun 1. TG (so. 1. meistri tase) diplomi Varssavis.
2002. aasta septembris lõpetas Sifu Linas Raišys liikmelisuse EEWTO-s ja jätkas Wing Chuni kung fu populariseerimist iseseisvalt. Ta reisis treeninguid andes Leedus ringi, kogudes kokku grupi huvilisi ja entusiaste. 2005. aastal registreeris Sifu Linas Raišys oma Wing Chuni kung fu klubi Leedu Wing Chun ühenduses. Selle ühenduse eesmärgiks oli koondada kohalikke võitluskunstide harrastajaid, et saaks välisriikidest kutsuda kõrge tasemega Wing Chuni kung fu õpetajaid (meistreid) ning organiseerida nende regulaarseid kursusi Leedus. Sifu Linase eestvõttel organiseeriti Ungari Real Wing Tsun meistrite juhendamisel praktilisi seminare Leedus; Sifu Linas harjutas kirglikult ja palju, talle omistati Real Wing Tsun 2. TG (2. meistri tase) kvalifikastioon.
2011. aastal läks Sifu Linas Raišys Sifu Sergio seminarile Saksamaal. Sifu Sergio meisterlikkus muutis Sifu Linas Raišyse suhtumist võitluskunstidesse – ta mõistis, et pole olemas ainukest „täiuslikku ja ülimat“ Wing Chun koolkonda. Et Wing Chun’i universaalsetel alusprintsiipidel põhinevad erinevad liinid on kõik väärtuslikud, et iga konkreetse koolkonna suurmeister (juht) jätkab oma käsitluse arendamist, kasutades selleks ka teistelt liinidelt omandatud teadmisi. Nagu ka Sifu Sergio, kes pühendas palju aastaid erinevate Wing Chun kung fu süsteemide ja ajaloo tundmaõppimisele. Peale seda avas Leedu Wing Chun ühendus oma uksed Sifu Sergio Wing Tjun kung fu-le.
2012. aastal andis Sifu Sergio Linas Raišysile IWKA Wing Tjun Leedu rahvusliku treeneri tunnisuse ja litsentsi. Tunnistusel seisab: “Te olete täitnud kõik nõuded, et saada rahvuslikuks peatreeneriks. Nüüd saate IWKA Wing Chun Akadeemias juhtiva rolli ja hakkate vastutama Shaolini kloostrist pärineva Wing Chuni süsteemi alalhoidmise ja propageerimise eest.” Samal aastal viis Sifu Sergio läbi esimese IWKA Wing Tjun seminari Leedus ja alates sellest ajast viib Sifu Sergio Euroopa peaõpilane Sifu Mauro Gibin igal aastal Leedus läbi ühe mitmepäevase seminari. Lisaks käib Sifu Linas Raišys koos õpilastega seminaridel, mida Sifu Sergio organiseerib Itaalias ja teistes riikides.
2014. aasta 19. oktoobril lõpetas Linas Raišys IWKA 3. TG (3. meistri tase) programmi, talle anti 3. TG (3. meistri tase) kvalifikatsioon. 2015. aastal kutsuti Sifu Linas IWKA instruktorite treeningutele, mida viib läbi Sifu Sergio oma siseringi õpilastele Hongkongis.2016. aastast on Sifu Linas Raišys, koos õpilastega, osalenud IWKA seminaridel Amsterdamis.
2017. aastal nimetas Sifu Sergio Linas Raišyse IWKA riiklikuks peatreeneriks Eestis. Sifu Linas avas IWKA grupi Tallinnas ja määras selle grupi juhiks Sten Aameri.
IWKA Leedu peakorter, Wing Tjun kung fu Akadeemia, asub Kaunases, K. Donelaičio tn. 33. Seal viiakse läbi regulaarseid laste-, noorte- ja täiskasvanute; algajate ja edasijõudnute treeninguid. Organiseeritakse Wing Tjun seminare, koolitusi ja laagreid.
IWKA Leedu Akadeemia treening grupid asuvad Kaunases, Vilniuses, Panevėžysises ja Tallinnas. Treeningutel, seminaridel ja laagrites harjutatakse kung fu’d positiivses ja huvilisi toetavas õhkkonnas, osalejad leiavad uusi sõpru ja mõttekaaslasi.