Skip to content
Trüki

Sisemine võitluskunst

Kung Fu on samal ajal tehnoloogia (kung) ja selle tehnoloogia praktiline väljendus (Fu). Iga tehnoloogia koosneb sisemisest ja välimisest osast. Tehnoloogia on meetodite kogum, mis on vajalik soovitud tulemuste saavutamiseks.

Tehnoloogia sisemine osa on pühendamatule (so neile, kes ei ole konkreetse teemaga kursis) enamasti nähtamatu, see hõlmab mingi distsipliini- või seadme sisemist toimimist. Tehnoloogia välimine või ka nähtav osa on taolise distsipliini või seadme manifestatsioon – mis see on ja mis sellega teha saab, näiteks auto sisemine tehnoloogia on kõik, mis toimub kapoti alla ja selle väline tehnoloogia väljendub sõidukogemuses.

Kõik inimeste poolt praktiseeritavad ja spetsiifilisi oskusi nõudvad alad (nagu näiteks kergejõustik, jooga, poks, judo, wing chun jne) põhinevad mingil tehnoloogial. Tehnoloogiad on erinevad ja need peavad kuidagi väljenduma (ujuma ei saa õppida ilma vette minemata). Kui ei ole tehnoloogiat või selle väljendust siis ei ole Kung Fu’d.

Muistsel ajal, kui elu oli praegusega võrreldes oluliselt karmim, arendati tolleaegse eliidi poolt ekstreemses olukorras ellujäämiseks vajalikke oskustehnoloogiaid (näiteks oskus säilitada suvekuumuses lahinguväljal, täisturvistes külmrelvadega kähmeldes pika aja jooksul tegutsemisevõime).

Taolised ellujäämise tehnoloogiad arenesid ja kujunesid aastasadade jooksul loodusliku valiku tulemusena (sõna otsese mõttes elu hinnaga) avantseeritud Kung Fu süsteemideks, taolised süsteemid olid nii Läänes kui Idas. Tänapäevaks on paraku suur osa sellest oskusteabest unustatud. Eriti Läänes, kus me ei tea enam näiteks viikingite (eestlased olid ju ka viikingid) muistse sõjakunsti Kung Fu’d.

Wing Chun põhineb taolisel arenenud tehnoloogial, mille omandamisele pöörame grupiharjutustel palju tähelepanu. Kuna suur osa sellest tehnoloogiast jääb pühendamatutele (so neile kellel puudub vastav teadmine) nähtamatuks, nimetatakse seda sisemiseks tehnoloogiaks ja Wing Chun Kuen’i sisemiseks (so nähtamatu tehnoloogia) võitluskunstiks.

Wing Chuni väljendusena kasvab meie enesekindlus, paraneb tervis ning stressitaluvus ja areneb oskus lahendada keerulisi konfliktsituatsioone tööl või saada paremini hakkama ekstreemses situatsioonis tänaval.