Skip to content

Mida tähendab IWKA logo?

Internal Wisdom and Knowledge Association
ARENDA KEHA TEADVUST JA JÕUDU

Kolmnurk: Sõltuvalt olukorrast kasutame kolmnurga printsiibil põhinevat kahepoolset lähenemist, nii kolmnurga põhjast tippu kui ka tipust põhja (kaks kolmnurka).

Sirgjoon: Kujutab meie vertikaalset kesktelge (ka selgroogu, vundamenti või Wing Tjun’i põhimõistete tundmist), samuti lühima tee printsiipi. Sirgjoon on lühim tee kahe punkti vahel. 

Punktiirjoon: Tühikud lõigus kujutavad sisemise eraldumise (või ka sisemise rahu) printsiipi. See on kummardus Wing Tjun’i esiisade Chan-budismi õpetusele Lõuna Shaolini kloostris ja ka hilisemate salaühingute usuvabadusele, Wing Tjun pärineb Punase Jõeooperi liikmete salaühingust.  

Kolm lõiku: Punktiirjoone kolm lõiku viitavad IWKA süsteemi püüdlusele harmooniliselt arendada Keha, Teadvust ja Jõudu (loosung logol: Mastering Body Mind And Energy). See on ka austusavaldus Wing Tjuni kolmele alusdistsipliinile, milleks on Lõuna Shaolini kloostri lühike löök, Emei Madu ja Fukian Valge Kurg. 

Ring: Keha ja selle osad on ümarjad, loomulikud liigutused ringjad. Wing Tjun’i jõud genereeritakse ja selle jõuülekanne toimub läbi spiraalsete ning ringjate liikumiste. Meie asend pöörleb, kasutatakse kuullaagrite liikumisele sarnanevat kehamehhaanikat. 

Ring, sirge ja (kolm)nurk on geomeetria alused, milles kajastub maailma täiuslikkus.