Skip to content

Vaimu võim ja ühemehevorm

  • Sten 

2023/2024. sügishooaja avasime toreda pubiseminariga vaimu võimust ja harjutusvormide (Jaapanis kata, Hiinas taolu) olemusest võitluskunstide harrastamisel. Olid väga põnevad ettekanded, vaadake aeg ajalt seda lehte, sest varsti lisan siia nende lühikokkuvõtted.

Samuti panime ajajoonele Wing Chun’i tekkeloo Shaolini sõdalasmunkade komandoüksuste võitlussüsteemist, Ming dünastiat ülestõusudega taastada püüdvate salaloožide tehnikateni. Kui kolme võitluskunsti (Shaolini lühike löök, Emei madu ja Fujan Valge Kurg) sümbioosist tekkis tänapäevase Wing Chun’i emasüsteem. Mis peaaegu kadus, kuid peale 19. sajandi Tai Ping ülestõusu mahasurumist uuesti sündis ning levis Lõuna-Hiina mere piirkonnas ja hiljem üle maailma.

Suur tänu kõigile osalejatele kohaletuleku ja aktiivse diskussiooni eest. Suur tänu esinejatele, kes kiire töötempo kõrvalt leidsid aega selleks, et neid põnevaid teemasid avada. Suur tänu tublidele treeningkaaslastele, kes aitasid esitustehnikaga, ilma milleta taolist üritust korraldada ei saa. Oli väga tore õhtu ja põnev diskussioon.

Pubiformaadiga plaanime jätkata veebruaris, kui tähistame 2024. algavat puudraakoni aastat.

Toimumisaja ja koha osas jälgige Tallinna Kung Fu klubi kodulehete.