Skip to content

KAM NA (CHI NA).

  • 2 min read
  • Mõisted

Traditsiooniline võitluskunst sisaldab kolme põhidistsipliini, mis ühest teise voolates moodustavad ühtse terviku. Selleks on löögi-, mahaviimise/heitmise- ja liigeste manipuleerimise/kontrollimise distsipliinid.

See on lõputu ring, kus üks lähenemine neutraliseerib teise. Hea rusikavõitluse oskuse neutraliseerib ootamatu heide ja heite osavalt sooritatud vääne, väände neutraliseerib aga tugev löök, ootamatu nurga alt. Löögi jälle heide, selle vääne jne.

Kus juures võrreldes tänapäevaste populaarsete ja sportlike kahevõitluse aladega, ei mindud heidete vm tehnikatega maadistantsi, so maasvõitlust püüti igal võimalusel vältida. Või kui satuti pikali asendisse, siis püüti sealt võimalikult ruttu saada jälle püsti.

Kam Na süsteemi põhiosa põhineb Hong Kongis elanud suurmeistri Cheng Kwongi õpetustel. Cheng Kwong oli ShaoLin kloostri juurtega Weng Chun Kung Fu meistri Wai Yan’i peaõpilane. Meister Wai Yan’i asutatud Dai Dak Lan treeningkeskuses praktiseerisid legendaarsed Weng Chun’i suurmeistrid Lo Chiu Woon, Chu Chong Man ja Tang Yick.

Sigung Sergio Pascal Iadarola õppis suurmeister Cheng Kwong juures üle kümne aasta ja omandas kogu Chi Sim Weng Chun süsteemi.

Tule proovi, kaotada ei ole midagi !